Trenér a Korea

   

 

 

Korea, hlavním městem je Seoul.

Seoul je pátým největší městem na světě, má kolem 11 milionů obyvatel z toho převládá mužská populace. Je to město, které má velkou produkci odpadků, ale i tak si troufám říci, že se jedná o jedno z nejkrásnějších měst.

Po celém Seuolu je velká spousta památek, které do vás vdechují kulturu tohoto státu. Je zde dostatek chrámů, které dříve sloužily jako prostředky k bydlení nyní se stávají kulturní památkou.

Korejci jsou velice milí a hodní lidé. Byl jsem svědkem toho, jak jsou k sobě ohleduplní a jak si umí pomáhat. Nejvíce se mi na nich líbilo, že pro ně nejsou na prvním místě peníze jako je to u některých obyvatel tady v ČR. Žádné dary nepřepočítávají na peníze a nedělají rozdíl mezi malým a velkým dárkem, jsou velice skromní a to se mi zde strašně moc líbilo. Také jsou velice pohostinní, neznají vás a přesto se o vás starají jako byste byli jejich, prostě je to něco nádherného, něco co u nás v ČR chybí a co si budeme povídat nejen u nás, ale i v ostatních státech Evropy.

 
 
 

Tréninky neměly chybu, mají své Dojangy, které jsou fantasticky vybavené. Žádný bojovník se v Koreji nevěnuje pouze jednomu bojovému umění, každý dělá minimálně 2-3 druhy bojového umění. Čím více bojových umění poznáte tím větší si uděláte obrázek o reálné sebeobraně.

Naučil jsem se tam kromě Taekwonda celkem podstatné věci , které se týkají mezilidských vztahů.

A na závěr? Bylo to pro mě obrovská zkušenost a už teď se těším až tam pojedu v roce 2005 znovu. Přál bych každému Čechovi poznat jejich kulturu a chování

Petr KONRÁD

  
 

Bleskovky

Tréninky stále probíhají pouze ve středu venku od 14:00-15:30hod. Ostatní info. v SMS

Obrázek dne